Краща кваліфікація працівників важлива для розвитку економіки України

0
66

Київ, Червень 8, 2017 – Україні необхідно покращити кваліфікації працівників, щоб підвищити продуктивність та зробити країну більш конкурентоспроможною, зазначає новий звіт Світового Банку, опублікований сьогодні. Документ «Навички для сучасної України» наголошує, що в країні недостатньо працівників володіють вміннями, які б відповідали потребам ринку, в результаті компанії втрачають клієнтів, доступ до ринків та інноваційні можливості.

Українській системі освіти та підготовки кадрів бракує актуальності для сучасного ринку праці, зазначається у звіті. Попри високий рівень грамотності та ґрунтовні базові знання більшості випускників, система не готує компетентних працівників.

У звіті вказано, що для того, аби працівники та працедавці були успішними в сучасному економічному середовищі, підготовка має включати наступні компоненти:

  • Поєднання когнітивних навичок (таких як грамотність та математичні здібності);
  • Соціально-емоційні навички (такі як відповідальність та творчий підхід);
  • Технічні вміння та навички, потрібні для певного виду діяльності.

“Більшість працедавців хочуть, щоб система освіти в Україні оснащувала людей практичними вміннями та сучасними знаннями, щоб працівники сприяли розвитку та конкурентоспроможності компаній,” – зазначає Сату Кахконен, Директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови. – “Ми віримо, що система освіти в Україні повинна мати кращі та тісніші зв’язки з бізнесом. Розбудова зв’язків між компаніями та майбутніми працівниками принесе Україні значні вигоди”.

У звіті містяться розгорнуті дані на основі опитувань людей за місцем проживання, аналізу вакансій, розміщених в інтернеті, та оцінки інститутів розвитку робочої сили. Звіт надає управлінцям нові факти для розробки і впровадження політики функціонування середньої та вищої освіти в Україні, інформацію щодо сучасного ринку праці та його регулювання. Звіт визначає найбільш потрібні вміння та навички для українського ринку праці, вказує на те, чого бракує робочій силі, оцінює обмеження в роботі компаній, пояснює впливи інституцій на формування навичок та пропонує альтернативні варіанти розвитку робочої сили.

“Покращення навичок майбутніх українських працівників – лише одна частина пазлу. Важливо також вдосконалювати кваліфікацію чинної робочої сили і прибрати бар’єри внутрішньої міграції, аби працівники могли переїжджати туди, де вони необхідні,” – зазначає Ендрю Мейсон, керівник Департаменту Світового банку з питань соціального захисту та праці по регіону  Європі та Центральній Азії. 

LEAVE A REPLY